“Zaqatala” axtarışdadır - AÇIQLAMA
2025/26 mövsümündə I Liqada gərgin mübarizənin şahidi olacağıq. Artıq komandalar hazırlıqlara başlayıblar. Lakin “Zaqatala”dan səs-soraq yoxdur. Görəsən, klubda nələr baş verir? Bölgə təmsilçisi sponsor tapıb? “Zaqatala”nın yeni mövsümdə hədəfi nə olacaq? Suallarımızı klubun prezidenti Şaban Şirdanova ünvanladıq.
Bölgə təmsilçisinin rəhbəri mövzu ilə bağlı Sport1.az-a açıqlamasında bunları söylədi:
“Sponsor axtarışlarımız davam edir. Ümidimiz böyükdür. Seleksiyamızda ilkin közərmələr var. Bir qrup zaqatalalı iş adamları ilə pozitiv müstəvidə görüşlərimiz olub. Dövlət qurumlarında çalışan bəzi fədakar həmyerlilərimiz də bizim sponsor axtarışlarımıza hər cür dəstək verirlər. Musa və Qurban Qurbanov qarşdaşları da bizimlədilər. Onlar da əlindən gələni edirlər. Bizə dəstək olan, kömək edən hər bir kəsə minnətdarıq. Amma istəyirik ki, “Zaqatala” bir-iki insandan asılı olmasın, komandamızda daimi, oturuşmuş sistem olsun. Dayanıqlı sistemimiz olandan sonra bizi narahat edən bütün daşlar yerinə oturacaq. Baş məşqçimiz Rüstəm Məmmədovla yolumuza davam edəcəyik. Onun klubumuz üçün fədakarlığı, əziyyətləri danılmazdır. Məşqçilər korpusunu isə özü formalaşdıracaq. Rüstəm müəllimə yavaş-yavaş seleksiya işlərinə başlamasını, toplanışın planlarını cızmasını bildirmişik”.
MİRZƏ S.